bohaterowie dnia codziennego - uczymy się miłości do Ojczyzny

W tak ważnym dla Polaków roku nasi Seniorzy z Kręgu Korzenie nie zawiedli. Już 2 lata wcześniej zaczęli się starać o pomnik upamiętniający 100 lecie odzyskania niepodległości i 100 lecie ZHP. Dzięki poparciu P. Prezydenta Miasta Sosnowca obelisk ten stanął w naszym parku szkolnym, a jego dsłonięcie było bardzo doniosłym wydarzeniem w naszej dzielnicy. W chwili obecnej jest to miejsce spotkań przy każdej ważniejszej okazji - przypominamy sobie, jak wygląda wciąganie flagi na maszt, ile emocji budzi śpiewanie wspólne hymnu narodowego.

Ponadto dla uczczenia jubileuszu, seniorzy przeprowadzili  w Filii Biblioteki Publicznej w Ostrowach, dla uczniów klas V zbiórkę harcerską z gawędę „Ojcowie Niepodległości” i „Twórcy ZHP”.
Była to piękna lekcja patriotyzmu połączona z konkursem wiedzy i wspólnymi śpiewami pieśni patriotycznych.
Kolejną akcją naszych seniorów było posadzenie drzewek wraz z Próbną Gromadą Zuchową na pamiątkę jubileuszowych uroczystości.

Nasi bohaterzy nie zapominają o najmłodszych. Na pięknym spotkaniu z przedszkolakami z Ostrów Górniczych, obejrzeli program związany z Odzyskaniem Niepodległości i zaprosili ich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i harcerskich.

Oni są wszędzie tam, gdzie podkreśla się miłość i poszanowanie dla Ojczyzny - na uroczystościach państwowych, lokalnych, kościelnych. Prosimy, wejdżcie na Facebooka naszych "Korzeni" i sami zobaczcie, że Ci ludzie zaslugują w pełni na miano BOHATERÓW DNIA CODZIENNEGO.
                                                                                                                                                                                                                                                 Uczniowie SP 33 w Sosnowcu
P.s. Bardzo dziękujemy naszym seniorom za wywiady, dzięki którym mogliśmy opisać ich działalność.

Galeria zdjęć: 
Back to Top