Cudze chwalicie...

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” to projekt, który miał przybliżyć uczniom lokalną historię. Historia ta często, ze względu na stołeczny charakter warszawy, miała znaczenie dla całego państwa. Przy okazji nawiązaliśmy współpracę z instytucjami kulturalnymi, zajmującymi się edukacją historyczną. Edukatorzy z Muzeum Józefa Piłsudskiego zabrali najmłodszych uczniów na spacer po Warszawie pt. Gorący listopad. Następnie, wraz z fundacją Polska Debatuje, zorganizowali dla starszych warsztaty o debatowaniu, gdzie młodzież analizowała wybory Marszałka.

W Domu Spotkań z Historią uczniowie różnych klas zastanawiali się, jak wyglądało życie codzienne i świętowanie niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym. W Muzeum Powstania Warszawskiego poznawali natomiast trudny los warszawiaków i życie w mieście podczas wojny.

Ukoronowaniem była gra miejska Śladami Kamieni na Szaniec zorganizowana przez Przystanek Historia dla klasy VIII. Młodzież przez kilka godzin przemierzała ulice szukając ważnych historycznie miejsc, rozwiązując zadania i zdobywając wiedzę na temat działalności Szarych Szeregów i życia bohaterów II wojny światowej.

Galeria zdjęć: 
Back to Top