Dla Niepodległej

Bieżący rok przedszkolny obfituje w wiele wydarzeń upamiętniających tak wyjątkową rocznicę 100 -lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w których uczestniczyliśmy ale także jesteśmy ich organizatorami. 

Jedną z pierwszych inicjatyw, którą wdrożylismy w życie jako organizatorzy był BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ. Całe nasze przedszkole pokonało 100 metrów, zarówno Ci mali i więksi. Było to radosne pokazanie, jak ważna jest wspólnotowość, bycie razem i dzielenie się szczęściem. Każde z dzieci dostało medal, który już zawsze będzie budził pozytywne wspomnienia, zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców. Szczęście, że setną rocznicę odzyskania niepodległości możemy świętować w zgodzie, w radości i w zdrowiu. 

Kolejnym wydarzeniem był OPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA, który to zorganizowaliśmy dla całego miasta po raz czwarty. W tym roku wspólnie z Przedszkolem Publicznym nr 33 „Karolinka” - pod hasłem "100-lecie odzyskania niepodległości".  W wydarzeniu uczestniczyło wiele opolskich przedszkoli. Prezydent miasta Opola - Arkadiusz Wiśniewski przekazał przedszkolakom klucze do bram miasta oraz zaprosił młodych radnych na wyjątkową sesję Rady Miasta Przedszkolaków, na której czele stanął - Kuba - 6 latek z naszego przedszkola. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę, której jeden z punktów od razu, wraz z Prezydentem wdrożyli w życie. Wyjątkową rocznicę 100-lecia Niepodległości upamiętnił okolicznościowy medal i cała oprawa muzczyno-taneczna tego dnia, a także dokumenty sporządzone przez młodych radnych.

Trzecią z inicjatyw dla Niepodległej był wyjątkowy APEL, podczas którego zaśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu, ale także zatańczyliśmy i zinterpretowaliśmy wiersze. Razem z całą społecznością przedszkola świętowaliśmy tak ważne Święto Niepodległości. 

Kochamy Cię Polsko!

 

 

 

Galeria zdjęć: 
Back to Top