Dla Niepodległej

Dla Niepodległej 
W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieńsku po raz pierwszy biorą udział w ogólnopolskim programie edukacji obywatelskiej "Młodzi w Akcji. Wiwat Niepodległość". Nasze działania rozpoczęliśmy od zajęć z uczniami w ramach godzin wychowawczych, na których wspólnie zastanawialiśmy się, czym w obecnych czasach jest patriotyzm, niepodległość. Wykonaliśmy również gazetkę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
Naszym zadaniem było również wymyślić, w jaki sposób uczcić tę szczególna rocznicę. Przed 11 listopada odwiedziliśmy w naszej miejscowości miejsca pamięci, uporządkowaliśmy mogiły żołnierzy poległych w walce o wolność, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.                            

Dzień 9 listopada był szkolnym projektowym piątkiem. Wspólnie z młodzieżą wzięliśmy udział w  uroczystej akademii,  podczas której obejrzeliśmy prezentację pt. „Nasz codzienny patriotyzm” oraz część artystyczną upamiętniającą odzyskanie niepodległości oraz postać J. Piłsudskiego. Do realizacji naszego projektu zaprosiliśmy lokalnie działające koła gospodyń: Koło Gospodyń Wiejskich w Ochocicach, Pytowicach, Koźniewicach oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Gałkowic Starych.  Panie przygotowały wypieki: ciasteczka, babeczki, tort – wszystkie w barwach biało-czerwonych. Jedna z naszych uczennic - Weronika - wykonała pamiątkową ozdobę. Relacje z tej uroczystości można zobaczyć na stronie szkoły i miasta. 
Punktem kulminacyjnym było wspólne odśpiewanie hymnu o 11.11.

Galeria zdjęć: 
Back to Top