Dla Niepodległej...

To był wyjątkowy dystans - MARATON CZYTELNICZY NA SETKĘ. Trwał równo miesiąc Rozpoczęliśmy go 9 października włączeniem się w realizację organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie projektu pn. "PoczytajMY o Niepodległej". W czytanie zaangażowała się duża grupa uczniów zarówno z klas młodszych, jak i starszych, a także nauczyciele. Uczniowie tworzyli liczne Kluby Czytelnicze. Czytaliśmy w zależności od możliwości raz mniej, a raz więcej. Wybory czytelnicze też były różne. Różniły się formatem książki oraz jej treścią. Jednak cel był jeden - wspólnie, głośno przeczytać 100 stron utworów literackich z przeszłości na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oczywiście został on osiągnięty celująco. W czasie uroczystych obchodów w naszej szkole pn. "Dzień dla Niepodległej..." biblioteka zaprosiła czytelników na podsumowanie Maratonu na Setkę oraz zakończenie projektu Poczytajmy o Niepodległej, czyli czytanie dla... i o... naszej Ojczyźnie. I zaczęło się. Wielkie, a przede wszystkim głośne czytanie przyciągnęło do biblioteki szkolnej liczną grupę osób. Przyszli mali i duzi. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do czytania. Czytano głośno i po cichu. Czytano komiksy pt. 100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania Niepodległości, czytano Legendy polskie o początkach Państwa Polskiego, czytano legendy o stolicach Polski, czytano utwory polskich pisarzy ostatniego stulecia, czytano o sławnych Polakach, czytano książki polecane przez http://bit.ly/polona-poczytajmy-100  . - oczywiście ich młodsze wersje :)

Wszyscy wszystkim czytali i wspólny MARATON CZYTELNICZY NA SETKĘ WYGRALI. 

W jednym "Dniu dla Niepodległej" nasi czytelnicy pobili rekord, gdyż razem przeczytali więcej niż 100 stron. BRAWOJ GRATULUJEMY:)

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania wspaniałych ciast udekorowanych w narodowe barwy, które jak zawsze przygotowały nasze niezawodne Mamy. Długi  dystans zmagań czytelniczo - historycznych zakończyła wspólna degustacja wspaniałych wypieków oraz prezentacja nowości wydawniczych, które znajdują się w bibliotece szkolnej, a które zostały zakupione w ramach Rządowego Programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020".

Galeria zdjęć: 
Back to Top