Gminny Turniej Literacki o Laur Czarodzieja Słów

14 czerwca 2018r., w auli Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu, odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Turnieju Literackiego o Laur Czarodzieja Słów. Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gminy Torzym, przedstawiciele Rady Gminy, nauczyciele-opiekunowie uczniów oraz rodzice.

Turniej adresowany był do uczniów czterech szkół z terenu gminy Torzym, którzy mieli przygotować wiersze lub dłuższe prace pisemne o tematyce patriotycznej, związanej ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości.Wpłynęło 71 prac, z których nagrodzono 13, a 28 otrzymało wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali, oprócz nagród i dyplomów, pamiątkowe medale Burmistrza Miasta i Gminy Torzym. Nagrodzone i wyróżnione prace, zilustrowane przez ucznia klasy VII, zostaną wydane w formie książki, która ukaże się w listopadzie 2018r.

Organizatorami turnieju byli: p. dr Romuald Marek Jabłoński i p. Małgorzata Kaczorowska, o oprawę plastyczną zadbała p. Agnieszka Szydlik.

Galeria zdjęć: 
Back to Top