Happening dla Niepodległej

         HAPPENING  DLA  NIEPODLEGŁEJ …W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH - MŁODZI W AKCJI .                             WIWAT NIEPODLEGŁA !

 

                       W dniu 9 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich  odbył się Happening dla Niepodległej . Od rana zaplanowano działania  na rzecz społeczności szkolnej i zaproszonych gości –uczniów zaprzyjaźnionych siemianowickich szkół. Najpierw cała społeczność szkolna oraz goście  wzięli udział w uroczystej akademii z okazji  100 rocznicy Odzyskania Niepodległości  przez Polskę  ,a następnie równoległe odbywały się zajęcia –warsztaty historyczne o najwybitniejszych postaciach związanych z walką  o niepodległość  , zwiedzanie wystawy Nici i Sploty –pokłosia konkursu  na symboliczny przedmiot związany  ze stuleciem Ojczyzny , Turniej Piłki Siatkowej dla Niepodległej  o Puchar Dyrektora Szkoły.  O godzinie 11.11 wszyscy razem zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego , potem wręczono nagrody za wykonane w czasie wcześniejszych  zajęć postery , plakaty związane z obchodami rocznicowymi oraz dyplomy za Dyktando Patriotyczne.           O godzinie 12.00 na placu szkolnym rozwinięto flagę państwową oraz wypuszczono białe i czerwone balony .Finałem happeningu było zasadzenie     w obrębie szkoły symbolicznego dębu i umieszczenie na kamieniu tabliczki upamiętniającej 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę .

Imprezę zorganizowano wspólnie z partnerem : Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Zarząd Miejski w Siemianowicach Śl. , realizującym od początku 2018 roku projekt :”Aktywni i Pozytywni –Niepodległa i Ja” .

         W sobotę wieczorem od godziny 18.00 przedstawiciele  społeczności szkolnej wzięli udział  w miejskich obchodach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Patrycja  , Robert , Patryk .

Back to Top