I Pan Dyrektor pomógł…

Pan  Dyrektor pomógł w Maratonie Czytania na 100, ponieważ zaprosił wszystkich chętnych na kolejną wyprawę w przeszłość. Wyprawa ta, to spotkanie z historią niepodległości naszego kraju zamkniętą w komiksie. Mowa tu o książce 100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości, którą w ilości 10 egzemplarzy zafundował do biblioteki Dyrektor szkoły p. mgr Roman Pytel.

Antologia to wyjątkowa publikacja historyczna wydana przez WSiP S.A. Wybitni rysownicy, scenarzyści, historycy, językoznawcy oraz badacze komiksu stworzyli niepowtarzalne dzieło. Ten unikatowy zbiór komiksów powstał, by uczcić odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz uhonorować uczestników tamtych wydarzeń. 

Historia Polski ukazana na 232 stronach w formie kolorowych komiksów, zamknięta w jednej książce, to jedyna taka na rynku publikacja, zachwycająca różnorodnością stylu, estetyki i słowa. Publikacja wzbogacona o osiem wyjątkowych i nigdzie nie publikowanych artykułów i podana w nowoczesny sposób, na pewno zainteresuje każdego czytelnika. Mamy nadzieję, że naszym Czytelnikom Antologia w ciekawym świetle ukaże ówczesne wydarzenia, a dla wielu będzie początkiem lub dalszym ciągiem wyprawy w przeszłość,  bodźcem do pogłębiania wiedzy oraz zachętą do uczestnictwa w naszym Maratonie Czytania na Setkę :)

Galeria zdjęć: 
Back to Top