"Miedniewicki Bieg Niepodległości"

W sobotę  6 października w Miedniewicach odbył się "Miedniewicki Bieg Niepodległości" zorganizowany przez Społeczność naszej szkoły .  Impreza odbyła się na pobliskich terenach związanych historycznie z II RP, dla wszystkich zainteresowanych uczestników. Wydarzenie połączone było z utrwaleniem wiedzy z zakresu II RP. Na trasie biegu ustawionych było 6 stanowisk z zadaniami, które każdy uczestnik musiał wykonać. Za wykonanie zadania na poszczególnych stanowiskach można było otrzymać stempel litery wyznaczonej dla konkretnego stanowiska (stemple były przybijane na kartach uczestnika, które każdy z nich otrzymał przed rozpoczęciem biegu).  Po ukończeniu biegu i odwiedzeniu kolejno wytyczonych na trasie stanowisk uczestnik na swojej karcie uzyskał napis POLSKA.

Opis stanowisk i zadań:

  1. Litera  P – dopasowanie zdjęć, m.in. Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, do nazwisk.
  2. Litera O – rozpoznawanie, na podstawie usłyszanej muzyki, najbardziej znanych pieśni patriotycznych.
  3. Litera L – rozpoznanie właściwego/obecnego godła Polski.
  4. Litera S – odśpiewanie jednej zwrotki Hymnu Państwowego.
  5. Litera K – dopasowanie postaci do osiągnięcia, m.in. Maria Skłodowska-Curie – odkrycie radu i polonu,  Kornel Makuszyński – pisarz, napisał „Koziołka Matołka”.
  6. Litera A – zapis odpowiedzi, na kartce w kształcie biało-czerwonego serca, "dlaczego/ za co kocham Polskę?"

Po zakończeniu biegu wykonany został kolaż, na konturze mapy Polski, z serduszek uzyskanych na stanowisku 6.

Wśród biegnących w barwach narodowych byli uczniowie naszej szkoły, absolwenci, rodzice, przedstawiciele władz samorządowych,  jak również przedstawiciel Ojców Franciszkanów z pobliskiego Sanktuarium. Wśród dopingujących poza rodzinami uczestników obecny był Radny Powiatu Żyrardowskiego.

Gdy już wszyscy dobiegli do mety, po podsumowaniu wyników, zostały wręczone puchary ufundowane przez szkołę i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy.

Wszyscy uczestniczący w tym wydarzeniu po ukończeniu biegu i ceremonii wręczenia nagród zaproszeni zostali na ognisko, podczas którego każdy mógł zjeść kiełbaskę i napić się gorącej herbaty. 

Atmosfera panująca podczas całego wydarzenia nie pozostawiała wątpliwości, że wszystkim obecnym pomysł organizacji biegu bardzo się podobał, nie wspominając o tym, że pogoda była jak na zamówienie.

Galeria zdjęć: 
Back to Top