Niepodległa wokół nas

                   Nasze działania związane z projektem rozpoczęliśmy od porządkowania miejsc pamięci narodowej w Staroźrebach. Krzewiąc w naszych uczniach  odpowiednie postawy przygotowujące ich  do patriotycznego  życia społecznego, uczniowie wraz z opiekunami udali się na nasz cmentarz.  Uczniowie klas VIIa i VIIIa  porządkowali  groby żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, zaś klasy młodsze 0b i Ib zapaliły symboliczne znicze. Płomień pamięci dla tych, którzy walczyli o naszą Ojczyznę.

                   Następnie podczas koncertu upamiętniającego obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, który odbywał się w naszej szkole, uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty. Tematem przedwonim plakatów była Polska, czym dla nas jest Polska. W przygotowanie plakatów zaangażowana była cała społeczność szkolna, zaczynając od maluchów z klas "O", kończąc na uczniach 3 klas gimnazjalnych. Skojarzenia naszych uczniów były różne, a kolaż z plakatów cieszył się dużym powodzeniem podczas koncertu "Ku wolności..." organizowanego we współpracy z orkiestrą gminną. 

                   Zakończenie naszych działań związane było z odwiedzeniem Domu Seniora w Zdziarze Wielkim. Dla naszyh uczniów była to prawdziwa lekcja historii. Uczniwie mieli okazję rozmawiać z osobami, które w pamięci mają początki II wojny światowej czy czasy PRL-u. Nie obyło się bez wzruszeń czy cennych rad. Wszyscy wyszliśmy z tego spotkania bogatsi w nawe doświadczenia. I nie było to nasze ostatnie spotkanie z seniorami...

Galeria zdjęć: 
Back to Top