Świętujemy Niepodległą

Świętowanie niepodleglości Polski odbywało się w naszej szkole na różne sposoby.

Już wiosną (2017/2018 r.szk.) pojawiły się na korytarzach i w oknach na parterze plakaty (wykonane przez siódmoklasistów) poświęcone stuleciu odzyskania niepodległości przez Polskę.

W czerwcu uczniowie klas III gimnazjum zaprezentowali na placu przy Urzędzie Gminy i Ośrodku Kultury "Polonez dla Niepodległej". Zaproszenia na ten pokaz zostały wywieszone we wszystkich miejscowościach naszej gminy.

W październiku uczniowie klas czwartych  i piątych przygotowali życzenia dla Niepodległej świętującej swoje setne urodziny; opracowali stronę graficzną i stworzyli piękne teksty. Kartki urodzinowe zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym, mogli je podziwiać goście, którzy przybyli na uroczyste otwarcie rozbudowanej szkoły.

Przed wejściem do budynku można było przejść "drogę do wolności"- na płocie zostały umocowane biało- czerwonymi kokardkami zalaminowane kartki zawierające informacje o wydarzeniach, które doprowadziły do szczęśliwego dla Polaków 11 listopada 1918r.

Nasza szkoła włączyła się w akcję zainspirowaną przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty- wspólne odśpiewanie całego hymnu narodowego 10 listopada 2018r. o godzinie 11.11.

Setna rocznica niepodległości to było niezwykłe święto, no co dzień trzeba przekonywać młodych ludzi, mobilizować ich, by chcieli być patriotami codziennymi, świadomymi obywatelami.

Galeria zdjęć: 
Back to Top