Wiwat niepodległość!

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości postanowilismy wraz z uczniami przedstawić scenki z tamtych lat. W ten sposób przybliżyc wydarzenia i postaci historyczne, ktore przyczyniły sie do odzyskania niepodległości. Na tą lekcje historii zaprosilismy nauczycieli i przedstawicieli klas z sąsiedniej szkoły podstawowej.

O godzinie 11.11 został odśpiewany hymn. Następnie prowadzenie przejęła młodzież z naszej szkoły. Zaprezentowali scenki nawiązujące do wydarzeń od upadku RP czyli 1795 do odzyskania niepodległości.

Pomysły na poszczególne scenki, dekoracje oraz kostiumy czerpałam od uczniów. Role narratorów odgrywali trzej "gazeciarze", którzy donośnym głosem informowali

o kolejnym wydarzeniu. Dodatkowo przy kolejnych wydarzeniach przechadzali sie uczniowie z datami. Uczniowie odegrali spotkanie geberała Dąbrowskiego z Józefem Wybickim, które mogło zaawocować napisaniem naszego hymnu.

Poszczególne scenki były przeplatane odpowiednimi pieśniami, które nawiązywały do wydarzeń. Na koniec nastąpiło podsumowanie nietypowego konkursu historyczno-plastycznego "Bohaterowie niepodległości". Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie plastycznej portretu wybranej postaci, która brała udział w walce

o niepodległość. Udało się namówić Radę Rodziców do współpracy, która ufundowała bardzo ciekawe nagrody rzeczowe. Nagrodzone prace zostały wywieszone na szkolej gazetce, tak aby każdy mógł je podziwiać, gdyż uczniowie wykazali się niezwykłymi talentami artystycznymi.

Galeria zdjęć: 
Back to Top