Życzenia dla Niepodległej

Uczniowie z mojej grupy projektowej zaproponowali zebrać życzenia dla Polski z okazji setnej rocznicy. Byli ciekawi, czego życzą naszej Ojczyźnie dorośli. Postanowiliśmy zebrać życzenia od rodziców. Wiekszość uczennic z pojektu należy do Samorządu Uczniowskiego, udało nam się zaangażować opiekuna SU panią Magdalene Wasiak. Przewodniczący klasy mieli zebrać życzenia od każdej klasy (co najmniej 10 życzeń). Następnie zrobili gazetkę w kształcie Polski i na niej napisali najciekawsze propozycje od rodziców naszej szkoły z klas VII, VIII oraz 3 Gimnazjum.

Nastepnie uczniowie wyszyli do społeczności lokalnej. Podzieleni na zespoły dwuosobowe chodzili po ulicach Kalisza zadając przechodniom pytanie "Czego życzą Polsce z okazji setnych urodziń?". W sumie zebralismy 100 życzeń na setną rocznicę odzyskania niepodległości.Niestety nie wszyscy ankietowani mieszkańcy naszego miasta pozwolili na robienie zdjęć,ale kilka osób udało sie do tego namówić.

Najciekawsze życzenia dla Polski: "Aby nie było juz nigdy więcej wojny"- kobieta, 86 lat, "Aby ludzie żyjący w naszym kraju byli szczęśliwi"- mężczyzna 35 lat, "życzę kolejnych stu lat niepodległości"- mężczyzna 38 lat, "Pojedniania wszystkich Poalków"- kobieta 80 lat, "żeby Polska była spokojnym krajem"- kobieta 50 lat.

Uczennice zaproponowały zrobienie nietypowej gazetki w kształcie państwa polskiego i w jej konturach wpisały najciekawsze i najczęściej się powtarzające życzenia urodzinowe, które zebrały od Kaliszan.

Galeria zdjęć: 
Back to Top