Zywa lekcja historii Polski w setną rocznicę odzyskania niepodległości!

ŻYWA LEKCJA HISTORII POLSKI W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!
Tuż przed wielką rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę razem ze swoją klasą - III gimnazjum uczestniczyłam w szkolnej wycieczce do Wadowic oraz Oświęcimia. Wraz ze swoimi koleżankami i kolegami odwiedziłam dom z dzieciństwa i młodości papieża Jana Pawła II oraz zobaczyłam kolejne etapy jego życia w drodze do świętości. Zwiedziłam też wadowicki rynek i skosztowałam słynnego, lokalnego ciasta - czyli kremówki.
Po krotkim postoju udaliśmy się do największego centrum hitlerowskiego ludobójstwa, obozu zagłady w Oświęcimiu – Brzezince; miejsca, które jest Pomnikiem Męczeństwa Narodu Polskiego i Innych Narodów. Ujrzałam tam tragicznie i przerażające zbrodnie jakich dopuścili się naziści podczas II Wojny Światowej. Z niedowierzaniem przyglądałam się wszystkiemu, przejęta, w wielkim skupieniu słuchałam opowieści przewodnika. Widziałam, że wszyscy uczestnicy wycieczki są mocno poruszeni.
Było to niezwykłe spotkanie z bolesną historią naszej ojczyzny i do dziś nieodmiennie odzywa się w mojej głowie pytanie: jak to możliwe, że „człowiek człowiekowi zgotował taki los”?
Emilia W. uczennica klasy IIIg

Galeria zdjęć: 
Back to Top