podkarpackie

Szkoła Pamięta

W tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w akcji MEN " Szkoła pamięta" . Wykonali okolicznościowe plakaty, na których wspominali zasłużonych dla gminy ludzi, w tym nauczycieli oraz zapalili symboliczne znicze na grobach nauczycieli z naszej szkoły, lokalnych patriotów oraz przy pomnikach upamiętniajacych wydarzenia historyczne.

Patriota/Patriotka XXI wieku

W roku szkolnym 2018/19 przystąpiliśmy do programu " Szkoła Tolerancji " oraz do akcji " Niepodległa z CEO". W ramach programu zaplanowaliśmy wiele działań. Uczniowie pracowali w oparciu o Narzędziownik Patrioty/Patriotki XXI wieku, zapoznali się z postacią Jacka Kuronia i Ireny Sendlerowej. Ponadto zorganizowali w szkole grę korytarzową, w której uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych klas. Przeprowadzili rozgrywki sportowe z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pisali kartki do Niepodległej oraz wykonali plakaty i okolicznościowe gazetki ścienne.

#SzkołaDoHymnu

Rok 2019 to nowe wyzwania i nowe działania. 8 listopada o godzinie 11:11 nasi mali patrioci odśpiewali wraz z nauczycielami hymn narodowy. Wykonali okolicznościowe gazetki i plakat dotyczący współczesnego patriotyzmu.

Młodzi Patrioci

Nasza szkoła jest małą szkołą wiejską prowadzoną przez Stowarzyszenie " Ziemia Dydyńska Przyjazna Dzieciom". Uczy się w niej 13 dzieci w klasach 0-III. Staramy się, aby nasi wychowankowie uczestniczyli w wielu projektach i programach ogólnopolskich tak, jak ich koledzy czy koleżanki ze szkół w dużych miastach. Pilęgnujemy lokalne tradycje i patriotyzm tych małych ludzi. Dlatego też w roku 2018 odśpiewaliśmy wspólnie z rodzicami hymn narodowy.Uczniowie pisali także karteczki dla Niepodległej.

Bohaterowie Naszej codzienności

Nareszcie udało się nam stworzyć "drzewo niepodległości". Drzewo to może za duzo powiedziane, ale jakiś element jest. Dołączamy do niego bigramy, które odczytujemy przy użyciu kodów QR. Ta część zabrała nam najwięcej czasu. Poszukiwania ciekawych ludzi związanych z nasza szkołą, naszym miastem, naszym regionem i z lotnictwem. Nie są to bohaterowie z pierwszych stron gazet, pewnie są zapomniani, ale warto było zacząć szukać.

Strony

Back to Top