lubelskie

Śladami naszych lokalnych bohaterów

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w naszej szkole, uczniowie klas 8 przygotowali spacerownik "Śladami naszych lokalnych bohaterów" w formie prezentacji multimedialnej. Prezentacja zawiera miejsce zamieszkania oraz krótki biogram bohaterów pochodzących z miejscowości Puchaczów, którzy walczyli o niepodległość ojczyzny. Nasza praca jest urozmaicona ich fotografiami sprzed stu lat oraz zdjęciami i filmikami przedstawiającymi aktualny wygląd miejsc, w których mieszkali.

ÓSEMKOWY list na dwusetlecie niepodległości

Klub Czytelnika wspólnie z uczniami klasy V b napisał list do swoich przyszłych rówieśników. Opisał, jak wygląda ich codzienny dzień w szkole, co robią i czym zajmują się dla przyjemności.
List został zapakowany do szczelnie zamkniętej butelki i 10 grudnia 2018 r. podczas uroczystości posadzenia 3 dębów - Ósemkowych Dębów Niepodległości - Julia, przedstawicielka Ósemkowego Klubu Czytelnika odczytała list uczniów, który został zakopany pod jednym z nich.

W co bawiły się dzieci 100 lat temu?

W co dzieci bawiły się dawniej, przed erą komputerów i nowych technologii?. Na to pytanie szukał odpowiedzi Klub Czytelnika, aby przygotować się do przeprowadzenia spotkania czytelniczego dla dzieci ze świetlicy. Uczennice skorzystały z książki „Jak wesoło spędzić czas?” K. Krumłowskiego, wydanej ok. 1920 r. zamieszczonej w bibliotece cyfrowej Polona. Wybrano zabawy: „Trzy żywioły”, „Gra w barwy”, „Zaklęte jezioro”, „Gra w kupca”.

Co czytały dzieci 100 lat temu?

W ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Klub Czytelnika realizujący program „PoczytajMy” dyskutował na temat książek czytanych przez dzieci 100 lat temu. Przygotowania zaczęto od poszukiwań zarówno w domach jak też w bibliotece książek czytanych właśnie wtedy. W pracy przydatny okazał się katalog przygotowany w serwisie Polony: http://bit.ly/polona-poczytajmy -100 - gdzie znaleziono ciekawostki czytelnicze, do których nie mogliśmy dotrzeć w żadnej bibliotece.

patriotyczne lapbooki

13 i 14 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie można było obejrzeć wystawę lapbooków, w których uczniowie zawarli polską drogę do odzyskania niepodległości. Piękne rozkładane albumy to efekt kilku tygodni pracy. Zostały one wykonane pod kierunkiem polonistek p. Joanny Olszewskiej i p. Agnieszki Bryły.

Strony

Back to Top